Choć fototerapia była znana już dawno temu, powstanie najnowocześniejszych technologii sprawiło, że na nowo odkrywamy cudowne właściwości światła. Światłolecznictwo znajduje zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej, jak i w dermatologii, pozwalając skutecznie rozwiązać problemy skórne (i nie tylko!) pacjenta. Jak moc światła jest wykorzystywana w terapii dermatologicznej?

Światło wspomaga leczenie chorób skóry

Wielu z nas kojarzy leczenie dermatologiczne z koniecznością stosowania maści, antybiotyków czy leków doustnie. To jednak niejedyne możliwości tej dziedziny medycyny. Jedną z polecanych terapii na problemy skórne jest ta z udziałem światła, czyli fototerapia. Podczas zabiegu nie dogodzi do nagrzewania się tkanek, a sam zabieg jest opisywany przez pacjentów jako relaksujący i przyjemny. Światłolecznictwo polega na skierowaniu wiązki światła na wybrany obszar zabiegowy. Podczas sesji wykorzystywane są różne długości fal i kolory światła, a doskonałym tego przykładem jest lampa medyczna LED TriWings. To wszechstronne urządzenie do zabiegów na ciało i twarz, gwarantujące bezpieczną i bezbolesną terapię.

Zastosowanie TriWings w leczeniu oparzeń i owrzodzeń

Lampa TriWings umożliwia przeprowadzenie terapii z wykorzystaniem mieszanki takich kolorów, jak czerwony, fioletowy, żółty, pomarańczowy, niebieski oraz podczerwień IR. Program urządzenia jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta. Przykładowo podczerwień IR działa zarówno na naskórek, skórę właściwą, jak i głębiej położone struktury, znacząco przyspieszając proces gojenia się ran. Światło czerwone stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, z kolei światło niebieskie działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Oparzenia I i II stopnia to oparzenia, którym towarzyszy ból i rumień, w poważniejszych zmianach mówimy także o pojawiających się pęcherzach i ryzyku powstania blizn. Leczenie oparzeń i owrzodzeń światłem przynosi doskonałe efekty u wszystkich pacjentów. Zabieg pozwala złagodzić ból, przyspiesza proces regeneracji skóry i niweluje stany zapalne w obrębie zmian. Poprawia się także mikrokrążenie. Obszar zabiegowy obejmuje zarówno chory fragment skóry, jak i skórę wokół niego. Zastosowanie TriWings pozwala przyspieszyć proces gojenia się ran pourazowych i po zabiegach, a także blizn. To jednak niejedyne możliwości lampy LED.

Fototerapia – wszechstronne działanie, szybkie efekty

Fototerapia to sprawdzony sposób na pozbycie się wielu problemów skórnych. Mowa tutaj o leczeniu opryszczki, trądziku czy łuszczycy. Moc światła jest także wykorzystywana w niwelowaniu fotouszkodzeń skóry i opóźnieniu jej procesu starzenia. Światłolecznictwo przynosi doskonałe efekty w leczeniu stłuczeń, usuwaniu toksyn z organizmu, zwiększeniu komórkowej przemiany materii czy łagodzeniu bóli mięśniowych. Dermatologia korzysta z właściwości światła również w leczeniu wypadania włosów i problemu łysienia. Moc światła ujędrnia skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, jak i zmniejsza obrzęki limfatyczne.

Co więcej, zabieg fototerapii to idealny pomysł na poprawę humoru, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, leczenie depresji sezonowej czy też zmniejszenie napięcia mięśni. Sam zabieg jest krótki i trwa (w zależności od wielkości obszaru zabiegowego) od kilku do kilkudziesięciu minut. Leczenie światłem nie jest bolesne i nie wymaga rekonwalescencji. Przeciwwskazania? Poinformuj lekarza, jeśli stosujesz leki fotouczulające, masz problemy ze wzrokiem lub jesteś w ciąży.

Wykorzystanie cudownych właściwości światła w technologii TriWings pozwoliło stworzyć ofertę bezinwazyjnych i skutecznych zabiegów na twarz oraz ciało. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji wypróbować fototerapii, gorąco Cię do tego zachęcamy! Przekonaj się, ile możliwości daje światłolecznictwo i jaką jest doskonałą alternatywą dla niektórych bolesnych i czasochłonnych zabiegów.