Blizny to „pamiątki” po przebytych urazach, operacjach czy leczeniu trądziku. Czasami ledwo widoczne, czasami szpecące znaczną część ciała. Niekiedy swędzą i pieką. Powodują dyskomfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny, stając się powodem kompleksów i obniżonej samooceny. Jak pozbyć się blizny? Czy laserowe usuwanie blizn trądzikowych jest bezpieczne i skuteczne?

Usuwanie blizn – skalpel kontra laser

Chyba większość z nas ma na ciele większą lub mniejszą bliznę. Powstaje ona w wyniku procesu gojenia się skóry, najczęściej po urazie czy operacji. Gdy blizna ładnie się zrośnie i nie powoduje żadnych dolegliwości, a przy tym nie jest umiejscowiona w widocznym miejscu, wtedy zazwyczaj nie zwracamy na nią uwagi. Jednak w przypadku blizn dużych, zlokalizowanych np. na twarzy czy dłoniach, a także w przypadku blizn potrądzikowych, sprawa wygląda inaczej. Defekt skórny może być powodem kompleksów i prowadzić do spadku własnej wartości czy nawet depresji. Jak pozbyć się blizny? Rozwiązaniem może być interwencja chirurga. Specjalista może zmienić wielkość, kształt, a także nieco wpłynąć na umiejscowienie blizny. Jednak chirurgiczne usuwanie blizn jest bardzo inwazyjnym zabiegiem, wiążącym się z ryzykiem powikłań i wymagającym długiego okresu rekonwalescencji pacjenta. Poza tym usuwanie blizn przez chirurga polega na zastąpieniu jednej blizny… drugą.

Blizny pooperacyjne, potrądzikowe czy pourazowe są możliwe do zredukowania, a nawet do całkowitego usunięcia. Skuteczne efekty zapewniają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – laseroterapia jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa dla pacjenta niż zabieg chirurgiczny, ryzyko powikłań jest znacznie mniejsze, skróceniu ulega także okres rekonwalescencji. Laserowe usuwanie blizn pozwala na precyzyjne działanie w obrębie wyznaczonego fragmentu skóry, bez naruszania tkanek obok. Wstydliwy problem w postaci blizn znika po serii kilku zabiegów, a efekty są trwałe.

Laserowe usuwanie blizn i blizn potrądzikowych

Coraz więcej pacjentów odwiedza kliniki medycyny estetycznej w celu usunięcia blizn. Domowe sposoby czy też leczenie blizn różnego rodzaju kremami z pewnością stymuluje skórę do odbudowy, jednak warto pamiętać, że tego typu rozwiązania są ukierunkowane na działanie zewnętrzne. Jeśli zależy nam na przebudowie skóry, należy skupić się na jej głębszych warstwach, ponieważ to tam powstają włókna kolagenowe.

Laser to sposób na bezpieczne usuwanie blizn z każdej części ciała. W redukcji blizn oraz blizn potrądzikowych znakomite efekty daje Pixel CO2. To laser frakcyjny o długości fali 10600 nm. W urządzeniu została wykorzystana technologia pixeli, co pozwala na dokonywanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry bez przegrzewania tkanki. Podczas procesu gojenia się skóry stymulowana jest produkcja kolagenu oraz elastyny. Co to oznacza? Zabieg zapewnia przebudowę skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza i jędrniejsza. W przypadku blizn potrądzikowych ważne jest nie tylko wyrównania faktury skóry, ale także usuniecie zaczerwienień i poprawa kolorytu cery. Laser CO2 bez problemu radzi sobie również z tymi zadaniami.

Laser CO2 to nie tylko sprawdzony sposób na pozbycie się blizn, ale także urządzenie, przy pomocy którego można wygładzić zmarszczki, zrobić lifting skóry, usunąć rozstępy czy bezpiecznie usunąć znamiona. Wielofunkcyjność lasera frakcyjnego idzie w parze z jego skutecznością, a efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Skuteczna odbudowa skóry wymaga zazwyczaj przeprowadzenia serii kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych.