Makijaż permanentny to świetny sposób na podkreślenie oczu, ust czy brwi bez konieczności spędzania czasu przed lustrem. Zabieg cieszy się popularnością, a co za tym idzie, często wykonywany jest przez niedoświadczone osoby, których jedynym celem jest zysk, a nie dobro Klienta. Jak zatem można pozbyć się nieudanego makijażu permanentnego z twarzy? Jednym ze sposobów  jest użycie technologii laserowej pikosekundowej.

Profesjonalny makijaż permanentny zdobi, podkreśla oraz kamufluje to, co niedoskonałe. To świetna alternatywa dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na wykonywanie codziennego make-upu. Mikropigmentacja daje poczucie świeżości każdego dnia, wzmacnia pewność siebie czy pozwala poczuć się lepiej we własnej skórze. Aby efekt był zadowalający, musi zostać przeprowadzona przez profesjonalistę. Wykonanie makijażu permanentnego wymaga m.in.

  • Precyzji
  • Dobrego oka
  • Lekkiej ręki
  • Sterylnych warunków
  • Czystego i porządnego sprzętu
  • Doświadczenia specjalisty lub nadzoru w przypadku osób uczących się

Niestety chcąc zaoszczędzić, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług nieprofesjonalnych czy niedoświadczonych makijażystek. Efekty „złego zabiegu” widać zaraz po sesji. Kiedy kamuflaż nie jest już możliwy, konieczne może okazać się usunięcie makijażu. W jaki sposób należy to zrobić?

Zobacz także: Cellulit po ciąży? Jak walczyć z problemem?

Wskazania do zastosowania technologii laserowej pikosekundowej

Asymetryczne brwi, nierówne usta, pigment wychodzący za wskazane kontury czy przerysowany efekt końcowy. To tylko kilka możliwości tego, jak może wyglądać nieudana pigmentacja. Na szczęście efekt końcowy można usunąć i nie trzeba zakrywać go kolejnym makijażem. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie skutków nieudanego makijażu permanentnego jest zabieg z użyciem technologii laserowej pikosekundowej. Kto może skorzystać z tej technologii ?

Wskazaniem do użycia technologii laserowej pikosekundowej są m.in. łagodne zmiany barwnikowe, usunięcie tatuażu, odmłodzenie skóry, usunięcie dermatologicznych zmian skóry, trądziku pospolitego i zapalnego czy blizn.

Zobacz także: Cellulit po ciąży? Jak walczyć z problemem?

Technologia laserowa pikosekundowa

Chcąc zminimalizować skutki  nieudanego makijażu permanentnego można skorzystać z technologii laserowej pikosekundowej. W ramach tej technologii wykorzystuje się ultrakrótkie impulsy, aby rozbić barwnik zawarty w tuszu. Wiązka światła przenika przez skórę, absorbowana jest przez pigment i prowadzi do jego rozpadu. Na skutek  działania tej technologii barwnik w naturalnych procesach metabolicznych usuwany jest z organizmu.

Usuwanie makijażu permanentnego a blizny?

Usuwanie makijażu permanentnego wiąże się z pewnymi obawami. Czy taki zabieg boli? Czy pozostają po nim blizny? Czy cena zapewni oczekiwane efekty? Odpowiadając na te pytania, należy podkreślić, że każdy przypadek jest inny i należy rozpatrywać go indywidualnie. Jednak obawy nie powinny powstrzymywać przed działaniem. Często strach jest większy, niż sobie to wyobrażamy.

Odpowiednie użycie technologii laserowej pikosekundowej nie powinno spowodować blizn. Istnieje jednak prawdopodobieństwo pozostawienia śladu po makijażu, jeśli pigment był zaaplikowany zbyt mocno. Zabieg z użyciem technologii laserowej minimalizuje dyskomfort, jednak każdy człowiek może odczuwać go inaczej. W przypadku dużego dyskomfortu możliwe jest zastosowanie znieczulenia, które pomoże znieść procedurę.

Cena zabiegu usuwania makijażu permanentnego będzie się różnić w zależności od salonu, liczby sesji, województwa czy doświadczenia specjalisty. Jednak decydując się na tego typu zabiegi, zawsze należy korzystać z usług profesjonalistów. Chcąc zaoszczędzić, można trafić w ręce osoby niedoświadczonej, która zamiast pomóc, niestety znów może zaszkodzić.

Zobacz zdjęcie:

Usuwanie makijażu
Shutterstock