Umożliwienie likwidacji komórek tłuszczowych i wyszczuplenia problematycznych partii ciała, takich jak boczki, pelikany, podbródek – to tylko niektóre z zalet wykonania kriolipolizy. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg i dlaczego warto postawić właśnie na niego.

Kriolipoliza stanowi alternatywę dla tradycyjnego odsysania tłuszczu. To technologia dla osób, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zaś tradycyjne ćwiczenia i dieta nie dają oczekiwanych rezultatów. Co najważniejsze, metoda ta charakteryzuje się zwiększonym wskaźnikiem bezpieczeństwa.

Pomoc w zmniejszeniu obwodów

Z pewnością wiele osób słyszało o krioterapii, czyli formie leczenia organizmu poprzez wykorzystanie bardzo niskich temperatur. Jak sama nazwa „krio” wskazuje, kriolipoliza polega na umożliwieniu usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą zimna. Dlaczego akurat w ten sposób? Twórcy metody ustalili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na niską temperaturę niż skóra. Chodzi o to, by je na tyle „zamrozić”, by doszło do ich powolnej, ale kontrolowanej śmierci. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po jednorazowej sesji.

Najlepiej działać na te partie ciała, które są oporne na odchudzanie. Mimo diety i ćwiczeń możemy tracić obwody np. w udach czy ramionach, ale niekoniecznie w talii. To dlatego, że taką mamy budowę ciała. Kriolipoliza pozwala na uniknięcie tego problemu. Umożliwia osiągnięcie efektów i dlatego motywuje do walki o wymarzoną sylwetkę. Łącząc serię zabiegów ze zdrową dietą oraz treningiem o wiele szybciej pozbędziemy się boczków, pelikanów lub drugiego podbródka. Ważne jest to, aby w trakcie terapii pić dużą ilość wody. Komórki tłuszczowe będą stopniowo usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.

Kriolipoliza – jak przebiega zabieg?

Zabieg kriolipolizy przeprowadzany jest za pomocą platformy przeznaczonej do redukcji tkanki tłuszczowej. Doprowadza ona do apoptozy (likwidacji komórek tłuszczowych) i umożliwia zmniejszenie  ich liczby , dzięki czemu możliwe jest i wymodelowanie i wyszczuplenie danych partii ciała. Technologia ta pracuje w temperaturze -8 st. C. Przedtem jednak kosmetolog nakłada chłodzące nakładki żelowe na te partie ciała, które będą poddane zabiegowi.

Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniej głowicy – jej wielkość zależy od miejsca zabiegowego. To ważne, aby żadne partie ciała nie zostały pominięte. Technologia pozwala na zwalczanie tkanki tłuszczowej z pośladków, bioder, talii, pleców, ramion czy podbródka. W trakcie zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekki chłód i zassanie opornych fałdek. W przeciwieństwie do bardziej inwazyjnych metod kriolipoliza pozwala na wykonanie zabiegu w bardziej komfortowych warunkach.

Ile serii zabiegów trzeba wykonać?

Niektóre osoby korzystają z kriolipolizy jednorazowo, aby przekonać się, czy to naprawdę działa. Jak w przypadku każdej tego typu metody, nie da się wyszczuplić i wymodelować sylwetki bez systematycznych działań. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po miesiącu od wykonania zabiegu – skóra jest bardziej napięta i gładka. Wiele zależy jednak od naszego metabolizmu, w tym pracy wątroby. Niekiedy trzeba powtórzyć zabieg. Jeżeli zależy nam na szybkiej utracie centymetrów, pijmy codziennie minimum 2 litry wody, a do tego połączmy działanie kriolipolizy z głębokim masażem ciała, np. endermologią.

Jak długo utrzymują się efekty? Technologia pozwala na usunięcie zamrożonych komórek tłuszczowych w 100 proc. i  brak ich regeneracji. Dbając o zdrowy styl życia możemy spodziewać się utraty masy ciała bez efektu jojo. Podobnie jest w przypadku tradycyjnej liposukcji, tyle że tu nie trzeba korzystać ze znieczulenia ani przechodzić rekonwalescencji. Jak widać, kriolipoliza to coś więcej niż tylko nadawanie sylwetce pięknych kształtów. To technologia działająca od środka, która pomaga usunąć komórki tłuszczowe!

TYLKO DLA PROFESJONALISTÓW!

Jeśli jesteś profesjonalistą i kriolipoliza to technologia, którą chciałbyś mieć w swoim gabinecie lub klinice medycyny estetycznej – koniecznie dowiedz się więcej TUTAJ!