Zapomniałaś o wczorajszej depilacji nóg, więc odkładasz swoją ulubioną sukienkę mini do szafy lub odmawiasz  spontanicznego wypadu nad jezioro? Lato to czas podróży, większej aktywności, ale i… pokazywania ciała. Gdy zmieniamy garderobę na lżejszą (i krótszą!) pojawia się kwestia usuwania nadmiernego owłosienia.  Ręka do góry, jeśli brak depilacji choć raz wpłynął na Twoje plany. Jak temu zaradzić? Depilacja laserowa. W tych dwóch słowach kryje się najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia.

Koniec z podrażnioną skórą po goleniu!

Większość kobiet regularnie się depiluje. Rodzaj owłosienia i to, w jakich miejscach na ciele jest go więcej, jest kwestią indywidualną i zależną od genów. Tak samo indywidualne jest podejście do usuwania owłosienia z poszczególnych partii ciała, choć trzeba przyznać, że gładka skóra od lat wpisuje się w kanony piękna. Widać to przede wszystkim latem, kiedy sięgamy po bardziej odkrywające ciało stylizacje.  Krótkie sukienki, szorty, bluzki na ramiączkach, kostium kąpielowy – to tylko niektóre z elementów garderoby, których włożenie zwykle jest powiązane z odpowiednim przygotowaniem ciała, czytaj depilacją.

Depilacja w klasycznej odsłonie to ta z użyciem maszynki do golenia, depilatora, wosku, kremu czy pasty cukrowej. Zajmuje ona sporo czasu, wymaga regularności, jak i wiąże się z ryzykiem podrażnień skóry, skaleczeń czy wrastania włosków. Z pewnością doskonale kojarzysz termin „truskawkowych nóg”, który służy do opisywania charakterystycznych czerwonych kropek na skórze po depilacji.  O ile zimą czy jesienią pominięcie wczorajszej depilacji może zostać niezauważone, o tyle latem raczej spowoduje u Ciebie większy dyskomfort. Jeśli chcesz podarować sobie i czas, i komfort, i lepszą kondycję skóry w miejscach, z których usuwasz owłosienie, postaw na depilację laserową. Trwałe usuwanie owłosienia pozwoli Ci być gotową na spontaniczne wyjście na basen i włożenie ulubionej sukienki bez obaw o to, czy włoski na nogach będą widoczne.

Depilacja laserowa latem

Epilacja, czyli depilacja laserowa, to metoda usuwania nadmiernego owłosienia przy pomocy najnowszych technologii. Światło lasera przenika przez skórę, dzięki czemu niszczy włoski wraz z cebulkami. Włoski wypadają, a w ich miejsce nie pojawiają się nowe. Oczywiście poszczególne włosy na ciele są w różnych fazach wzrostu, stąd konieczność przeprowadzenia serii zabiegów epilacji, w odpowiednich odstępach czasowych. Jednak faktem jest, że już po pierwszej wizycie w gabinecie zobaczysz różnicę.

Epilacja to nie tylko komfort latem, ale i przez cały rok. Co więcej, obecnie na rynku dostępne są lasery, które można stosować bez względu na porę roku czy rodzaj karnacji i włosów na ciele. Warto też wspomnieć o jednej ważnej kwestii, jaką jest hirsutyzm a depilacja laserowa. Wiele kobiet, które boryka się z tym problemem, traktuje epilację jako element uzupełniający leczenie  prowadzone pod okiem lekarza. W przypadku hirsutyzmu ryzyko odrośnięcia włosków jest większe, ale sesje przypominające epilacji pozwalają poradzić sobie i z tym problemem.

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć na pytanie, które zadaje prawie każda pacjentka gabinetów medycyny estetycznej. Czy epilacja boli? Zabieg depilacji laserowej to bezpieczny, skuteczny i praktycznie bezbolesny sposób na usuwanie owłosienia z mniejszych i większych powierzchni ciała. Każdy z nas ma inny próg bólu, jednak należy pamiętać o tym, że nowoczesne lasery do epilacji są wzbogacone o technologie chłodzenia kontaktowego, chroniąc skórę przed temperaturą, jak i pacjentkę przed bólem. W trakcie zabiegu można odczuwać uczucie ciepła czy szybkie ukłucia, jednak jest to przejściowe, a sama epilacja nie wymaga rekonwalescencji.

Jaki laser do epilacji wybrać?

Warto postawić na laser, który doskonale radzi sobie z usuwaniem owłosienia bez względu na fototyp skóry czy rodzaj włosków. Obecnie na rynku dostępne są platformy zabiegowe, które usuwają rude czy blond włoski, mogą być również używane na skórę opaloną. Jednym z laserów do epilacji, który można stosować przez cały rok, jest Primelase Excellence. Urządzenie ma wysoką moc (do 4800 W), gwarantującą skuteczność zabiegu, a technologia Ultra Smart Pulse zapewnia bezpieczną i szybką sesję w gabinecie.  Laser może korzystać aż z 4 rodzajów fal, dlatego jest stosowany w niwelowaniu różnych problemów, w tym zmian pigmentacyjnych. Funkcja Crystal Freeze przyjemnie chłodzi skórę w trakcie zabiegu, a dostępność różnych głowic umożliwia dopasowanie jej do obszaru zabiegowego. Depilacja laserowa bikini, pach, nóg czy epilacja pleców u mężczyzn? Z Primelase Excellence to możliwe!

Laser LightSheer QUATTRO to laser diodowy, z 2 długościami fali. Stosuje się go do epilacji, jak i usuwania zmian naczyniowych czy pigmentacyjnych. O Twój komfort w trakcie zabiegu dba technologia chłodzenia kontaktowego. Jest ona na tyle skuteczna, że stosowanie żelu czy znieczulenia przed zabiegiem nie jest konieczne! Urządzenie pracuje szybko, skracając czas zabiegu.  Szybkość i niezawodność doskonale charakteryzują także laser Again. Ten sprzęt korzysta z 2 długości fali, skutecznie radząc sobie z usuwaniem zarówno ciemnych, jak i jasnych oraz cienkich włosków.  System chłodzenia minimalizuje dyskomfort w trakcie zabiegu epilacji, ograniczając go do odczuwania delikatnego ciepła na obszarze zabiegowym.

Epilacja nóg czy innej części ciała to zabieg, który wymaga realizacji w odstępach czasowych. W zależności od partii ciała, specjalista może zalecić wykonanie zwykle od 3 do 8 sesji. Ciesząc się tak gładką skórą, trudno później myśleć o depilacji, jednak warto pamiętać o zabiegu przypominającym po roku, aby efekty epilacji były trwałe.