Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszym wyborem pacjentów klinik medycyny estetycznej. Ta metoda depilacji zapewnia długotrwałe efekty, powalając zapomnieć o takich problemach jak wrastające włoski czy podrażniona skóra po goleniu. Efekty zabiegu mówią same za siebie, jednak czy jest on bezpieczny dla osób z jasną karnacją? Czy sesje są bolesne? To tylko niektóre z pytań, które zadają osoby rozważające usuwanie owłosienia laserem.

Depilacja laserowa a typ skóry

Zabieg epilacji to bezpieczny sposób na golenie nóg, bikini, pach, twarzy czy na przykład pleców. Wiele mówi się i pisze o tym, że jest on najskuteczniejszy w przypadku jasnej skóry i ciemnych włosów. Faktycznie, zabieg przynosi bardzo dobre efekty, jednak nie oznacza to, że osoby z innym odcieniem skóry czy włosów nie będą zadowolone z epilacji. Biorąc pod uwagę klasyfikację Fitzpatricka możemy wyróżnić sześć fototypów skóry. Na podstawie tego podziału określa się zdolność skóry do opalania, to, jak reaguje na promieniowanie UV. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu urlopu i zakupu kosmetyków do opalania, jak i wtedy, gdy decydujemy się na usuwanie owłosienia laserem.

Fototyp 1 mają osoby o jasnej, bladej skórze, często pokrytej piegami, a także niebieskich oczach i włosach blond lub rudych. Im wyższy fototyp, tym ciemniejsza skóra i włosy – fototyp VI mają osoby z czarnymi włosami oraz skórą. W Polsce najwięcej osób ma fototyp skóry II lub III, dobrze reagujący na zabieg epilacji. Jednak najnowsze lasery do depilacji dają możliwość przeprowadzenia zabiegu u osób z każdym fototypem skóry, jak i na skórze opalonej (choć nie bezpośrednio po opalaniu), co jeszcze niedawno stanowiło duży problem. Odpowiedni wybór parametrów urządzenia i próby laserowe pozwalają zaoferować pacjentom zabieg na miarę ich oczekiwań oraz potrzeb.

Depilacja laserowa a przeciwskazania

Jak każdy zabieg, tak i depilacja laserowa ma pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie jej w danym czasie lub w ogóle. Do tej grupy należy zaliczyć m.in. ciążę, karmienie piersią, choroby nowotworowe i problemy skórne. Przed planowaną sesją pacjent musi odstawić suplementy, kosmetyki i leki z substancjami fotouczulającymi, jak m.in. skrzyp polny czy dziurawiec. Choć na epilację najczęściej umawiamy się jesienią i zimą, obecne oferty zabiegów i możliwości laserów pozwalają wykonywać ją o każdej porze roku. Wystarczy zadbać o ochronę UV oraz unikać opalania w trakcie i między sesjami. A co z bólem, czy jest on odczuwalny w trakcie sesji? Każdy z nas ma inny próg bólu, jednak platformy zabiegowe są wyposażone w najnowsze technologie i systemy chłodzenia. Dzięki temu sesje są szybsze, bardziej precyzyjne i komfortowe.

Najlepsze lasery do depilacji

Depilacja pach, bikini czy nóg to jedne z najpopularniejszych wyborów pacjentek gabinetów kosmetycznych. Panowie najczęściej decydują się na usuwanie owłosienia z brzucha i pleców. Za każdym razem warto postawić na sprawdzony sprzęt i renomowany gabinet, w którym zabieg przeprowadza doświadczona osoba. Jaki laser do depilacji jest polecany?

Usuwanie jasnych włosów, jak i tych ciemnych to domena Primelase Excellence. Urządzenie ma moc do 4800 W, co wyróżnia go na rynku, korzysta z trzech długości lasera i trybu mieszanego blend.

Jest idealnym wyborem dla osób z każdym fototypem skóry, umożliwia przeprowadzenie zabiegu o każdej porze roku. Różnej wielkości głowice to z kolei gwarancja tego, że zarówno depilacja bikini, jak i nóg będą równie efektywne oraz precyzyjne.

Doskonale znanym wyborem jest laser Motus, korzystający z dwóch rodzajów fal. Ten sprzęt pozwala na wybranie krótkich impulsów podczas zabiegu, chroniąc skórę przed podrażnieniem. Całość dopełnia niezawodny system chłodzenia. Równie znanym laserem do depilacji jest Vectus. Skuteczny, szybki, wyposażony w czytnik poziomu melaniny. Idealnie dobiera moc światła lasera do potrzeb pacjenta, pozwala na przeprowadzenie zabiegu na skórze opalonej, jak i o każdej porze roku.

Depilacja laserowa twarzy i ciała

Każdy z powyższych laserów umożliwia depilację ciała i twarzy, jednak to nie koniec propozycji sprzętów wartych uwagi. Soprano Titanium to trzy długości lasera, ciągły system chłodzenia i regulacja temperatury podczas zabiegu. Jest to sprzęt przeznaczony na każdy fototyp skóry, jak i laser do skóry opalonej. Działa na większych i mniejszych obszarach, podobnie jak Thunder. Urządzenie łączy w sobie fale aleksandrytową i neodymowo-yagową oraz unikatowy kształt plamki lasera – jest doskonały w depilacji wąsika, jak i na przykład pleców. Działa skutecznie na każdy typ włosów i skóry.

Laserowe usuwanie owłosienia to zabiegi, które wykonuje się w odstępach czasowych. Kilka sesji pozwala precyzyjnie działać na włosy w różnych fazach wzrostu, co wpływa na skuteczność zabiegu. Choć cały proces może się wydawać długi, to jego efekty i docelowa oszczędność czasu, w porównaniu z tradycyjną depilacją, zdecydowanie są tego warte.